Dotace na podporu praktické výuky ve včelařství spojená s prezentací různých včelařských technologií v podmínkách velkoprovozu a maloprovozu.
Příjem žádostí:
- Příjem žádostí o dotaci pro rok 2023 probíhá od 1. 8. 2022 do 31. 3. 2023.
Příjemci podpory:
- Subjekt, který soustavně vyučuje studijní obor včelař (41–51‑H/02) podle nařízení vlády č. 211/2010 Sb., o soustavě oborů vzdělávání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, a který je zároveň autorizovanou osobou pro udělení certifikátu profesní kvalifikace „Chovatel včel“ a „Zpracovatel včelích produktů“ podle § 17 odst. 3 zákona č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání a o změně některých zákonů (zákon o uznávání výsledků dalšího vzdělávání), ve znění pozdějších předpisů.
Typy podporovaných aktivit:
- Podpora praktické výuky ve včelařství spojená s prezentací různých včelařských technologií v podmínkách velkoprovozu a maloprovozu.
- Sazba na jedno včelstvo, jedno stanoviště (včelnici), jeden doplňkový včelařský provoz. Vzdělávání bude zajištěno formou studijního oboru včelař (41–51‑H/02). Finanční prostředky musí být využity na náklady spojené s výukovými včelstvy, stanovišti (včelnicemi) a doplňkovými včelařskými provozy (např. získávání a zpracování včelích produktů, rozbory kvality včelích produktů, diagnostiku nemocí včel, výrobu a údržbu včelařských potřeb a zařízení) a nebudou využity k hospodářské činnosti.
Forma a výše podpory:
-
Výše dotace:
- a) do 3 000 Kč na jedno včelstvo,
- b) do 200 000 Kč na provoz a údržbu jednoho stanoviště
- c) do 100 000 Kč na provoz jednoho doplňkového včelařského provozu.
Specifika a omezení:
- Pro rok 2023 nově není povinnou přílohou žádosti Platná smlouva mezi žadatelem a ÚKZÚZ
o provedení samostatných odrůdových zkoušek, která bude doložena až s doklady prokazujícími
nárok na dotaci. Povinnou přílohou k dotačnímu programu 9.A.b.4.a.-j. je Prohlášení o kategorii
podniku.
Doplňující informace:
Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.