Přeskočit na obsah

ESA Spark Funding v Česku

Cílem finanční iniciativy Spark Funding je podpořit a urychlit transfer technologií z vesmíru do nevesmírného sektoru spolu s urychlením procesu vývoje produktů.

Příjem žádostí:

  • Uzávěrka podávaných návrhů: do 15. 5. 2025 ve 23:59 SEČ.

Příjemci podpory:

  • Právnická osoba (veřejnoprávní společnost / soukromoprávní společnost / sdružení atd.) registrovaná podle zákonů České republiky (k podnikání IČO). Musí mít sídlo v České republice a plně dodržovat české daňové a sociální povinnosti.

Typy podporovaných aktivit:

  • Spark Funding slouží jako počáteční financování za účelem podpory počáteční adaptace na komercializaci vesmírných technologií a uvedení na trh. 
  • Úkolem je přenést vesmírné technologie, jako jsou senzory, materiály, elektronika (všechny technologické oblasti jsou možné) do jiného odvětví.
  • Spark Funding podporuje především malé a střední podniky a začínající podniky, stejně jako výzkumné instituce a univerzity. 
  • Financování může pokrýt náklady na fázi prototypování nebo uvedení na trh.

Forma a výše podpory:

  • Úspěšní žadatelé obdrží podporu ve výši 75 000 EUR na 6 – 12 měsíců trvající projekty využívající kosmické technologie v pozemských aplikacích nebo naopak.

Specifika a omezení:

  • Návrh vyžaduje jasně stanovený jediný subjekt, který bude zastupovat vývojáře produktu (subjekt, který používá vesmírné technologie). Pokud by pak takový subjekt pracoval v konsorciu nebo partner s jinými subjekty (např. výzkumné centrum, univerzita), musí být v návrhu uveden jako partneři, přičemž jediným vedoucím projektu a kontaktní osobou bude žadatel = vývojář produktu.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru