Podpora je zaměřena na zpřístupnění katalogů a tím i všech typů fondů významných českých knihoven prostřednictvím internetu.
Příjem žádostí:
- Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 10. 12. 2024.
Příjemce podpory:
- Žadatelem o dotace mohou být provozovatelé knihoven evidovaných dle knihovního zákona a dále spolky a zájmová sdružení právnických osob, jejichž hlavním účelem je knihovnická a informační činnost či jejich podpora.
Typy podporovaných projektů:
- Podprogram je zaměřen především na instituce:
- S fondy velkého rozsahu (nad 200 000 jednotek) a zásadního významu pro meziknihovní výměnu záznamů, meziknihovní výpůjční službu a/nebo uchování a zpřístupnění národního kulturního dědictví.
- S fondy unikátními a specializovanými.
- S vysokou úrovní katalogizace v přítomnosti i minulosti, která zajistí kvalitní výsledek retrospektivní konverze.
- Institucemi zásadního významu se rozumí například Národní knihovna ČR, Moravská zemská knihovna v Brně, krajské knihovny a ústřední odborné knihovny a další knihovny s významnými specializovanými fondy.
Forma a výše podpory:
- Výše poskytnuté dotace a identifikační údaje příjemce dotace budou zveřejněny způsobem podle platných právních předpisů.
- Dotace se poskytuje maximálně do výše 70 % rozpočtovaných nákladů na celý projekt. Při stanovení výše dotace se vychází z kalkulovaných (plánovaných) nákladů. Spoluúčast předkladatele žádosti se musí přímo týkat nákladů uvedených v žádosti projektu.
- Dotace se poskytuje na neinvestiční náklady.
Specifika a omezení:
- Žádost o dotaci může předložit pouze ten subjekt, který je hlavním realizátorem předkládaného projektu. Znamená to, že veškeré výdaje a příjmy související s projektem musí projít přes účetnictví žadatele.
- Dotace nebude poskytována na realizaci komerčních projektů. Pokud bude realizací dotovaného projektu dosaženo faktického zisku, je tento příjmem státního rozpočtu, a to až do výše poskytnuté dotace.
Doplňující informace:
Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.