Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT) a Spolkové ministerstvo školství a výzkumu (BMBF) mají v úmyslu financovat společné projekty výzkumu a vývoje německých a českých partnerských institucí. Od uchazečů se očekává, že budou vyvíjet prodejné výrobky, služby nebo technologie s vysokým tržním potenciálem v Německu, České republice a / nebo Evropě.
Příjem žádostí:
- Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 31. března 2020.
Příjemci podpory:
- České společnosti — malé a střední podniky i velké společnosti — jsou způsobilé k podání návrhu projektu a mohou se k nim připojit univerzity a výzkumné organizace.
- Konsorcium by mělo zahrnovat alespoň jednoho českého a jednoho německého partnera.
Typy podporovaných aktivit:
-
Výzva vyzývá k realizaci projektů ve všech tematických oblastech, zvláštní pozornost je věnována následujícím navrhovaným doménám:
- Pokročilé nanotechnologie.
- Lehké funkční a další pokročilé materiály.
- Digitalizace pro mobilitu 4.0 a průmysl 4.0.
Forma a výše podpory:
- MŠMT bude financovat projekty výzkumu a vývoje prostřednictvím grantů:
- MSP až do 50% způsobilých nákladů české části projektu.
- Velké společnosti až do 30% způsobilých nákladů české části projektu.
- Maximální výše podpory činí 160 000 EUR ročně (až 4 000 000 Kč).
Specifika a omezení:
- Návrhy projektů musí splňovat následující pokyny:
- Konsorcia projektu by měla zahrnovat alespoň 1 společnost z České republiky a 1 MSP z Německa. Předkládající instituce z obou zemí by měly být nezávislými společnostmi. Účast výzkumných ústavů / univerzit jako partnerů nebo subdodavatelů je vítána v souladu s finančními předpisy jednotlivých zemí.
- Zúčastnit se mohou také společnosti z jiných zemí, ale nebudou financovány zúčastněnými stranami této výzvy.
- Partneři projektu musí na základě dohody EUREKA spolupracovat na tom, že zúčastněná země by neměla mít v rámci projektu méně než 25% podíl na vývoji nového produktu, průmyslového procesu nebo služby.
- Produkt, proces nebo služba musí být inovativní a musí existovat technologické riziko.
- Projekt by měl na stejném základě prokázat přínos všech partnerů ze zúčastněných zemí a projekt pro ně musí být stejně významný.
- Projekt by měl mít zřejmou výhodu a přidanou hodnotu vyplývající z technologické spolupráce mezi účastníky (např. Zvýšená znalostní základna, obchodní vedení, přístup k infrastruktuře výzkumu a vývoje atd.).
Doplňující informace:
Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.