Výzva má za cíl “capacity building” projektů na vývoj, technologie a inovace městských oblastí pro tvorbu positive energy districts. Je tedy zaměřena spíše na přípravnou část vedoucí k vývoji a výzkumu, tedy na měkké projekty typu síťování, studie, mapování a syntézy současného výzkumu, matchmaking a sdílení dobré praxe.
Příjem žádostí:
- Příjem návrhů projektů potrvá od 20. dubna 2020 do 24. září 2020, 12:00 a.m. CEST.
Příjemci podpory:
- Podniky — právnické či podnikající osoby.
- Výzkumné organizace.
- Způsobilými uchazeči pouze stávající řešitelé běžících projektů z národního programu Théta.
Typy podporovaných aktivit:
- Přispívání ke klimatu neutrálnímu městu: Holistické přístupy k implementaci PED.
- Embeddedness v místních kontextech: Aplikované přístupy pro integraci PED v různých městských kontextech a právním rámci.
- Zapojení a správa: Správa měst, koncepce zapojení zúčastněných stran a obchodní modely.
Forma a výše podpory:
- Celková alokace činí 500 000 EUR.
- Maximální finanční částka podpory na jeden projekt činí 80 000 EUR (za předpokladu, že navýšení na projekt nepřesáhne 50 % nákladů stávající výše národního projektu).
Specifika a omezení:
- Nejdřívější termín začátku aktivit je prosinec 2020 a délka projektů je 1–2 roky. TA ČR do této výzvy nominuje všechny projekty podpořené v programu Théta, které budou v době začátku mezinárodních aktivit ve fázi realizace národního projektu a jejich délka (národního) projektu (a limit maximální délky projektu) jim v té době dovolí zapojení do mezinárodních aktivit alespoň na 12 měsíců.
- Seznam zapojených zemí: Belgiel (Innoviris) Česká republika (TA ČR), Rakousko (FFG), Švédsko (SWEA)
- Výzkumné projektové konsorcium musí mít minimálně dva partnery ze zemí zapojených do PED a společně podat mezinárodní návrh projektu nejpozději do termínu pro podání návrhu projektu.
Doplňující informace:
Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.