Nadační příspěvky jsou určeny na podporu projektů, které přispívají zároveň k dlouhodobé udržitelnosti komunity, k budování lidské vzájemnosti a k posilování vztahu k místu. V 26. otevřeném grantovém kole budou k dispozici prostředky v minimální výši 350 000 Kč.
Příjem žádostí:
- Žádosti je možné předkládat do 29. září 2014.
Příjemci podpory:
- Následující typy neziskových organizací registrovaných v ČR:
- Nevládní neziskové organizace: občanská sdružení/spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy, nadační fondy a nadace, a to za předpokladu, že nejméně 80 % žádaného příspěvku rozdělí dalším subjektům, církevní právnické osoby poskytující sociální, zdravotnické, vzdělávací a kulturní služby.
- Příspěvkové organizace zřizované obcemi a kraji.
- Veřejné vysoké školy.
- Obce, sdružení a spolky obcí.
Typy podporovaných projektů:
- V grantovém kole budou podporovány projekty, jejichž cílem je zlepšit podmínky života na území okresů Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem v následujících oblastech podpory:
Grantový program Lidé s lidmi — Budování lidské vzájemnosti:
- Budu dobrý, buďme dobří: Posilování mravních hodnot, slušnosti a odpovědnosti jednotlivce. Podpora a šíření pozitivních příkladů a vzorů. Aktivizace lidí v boji s pasivitou a lhostejností. Motivace k občanské angažovanosti a rozvoji dobrovolnictví.
- Žijeme spolu: Budování kvalitních mezilidských a sousedských vztahů. Podpora rodinných vazeb a výchovy v rodinách. Zvyšování bezpečnosti lidí. Eliminace rizikového chování. Snižování napětí ve společnosti.
Grantový program Lidé k budoucnosti — Směřování k dlouhodobé udržitelnosti:
- Mladým otevřeno: Slaďování vzdělávání s potřebami trhu práce. Podpora rozvoje učňovského školství a řemeslných oborů a perspektivního pracovního uplatnění pro absolventy škol a mladé nezaměstnané. Vytváření podmínek a příležitostí pro zdravý růst mladé generace. Podpora mládežnických iniciativ.
- Udržitelná budoucnost: Podpora inovací ve vzdělávání. Rozvoj mezinárodní spolupráce a inspirací ze zahraničí. Vytváření a využívání nástrojů pro přenos a sdílení know-how, zkušeností a informací. Podpora koncepčnosti a odbornosti ve strategickém rozhodování. Podpora dlouhodobě udržitelných procesů a řešení.
Forma a výše podpory:
- Maximální výše jednoho nadačního příspěvku činí 50 000 Kč, na období maximálně dvanácti měsíců, a to na období od 1. ledna do 31. prosince 2015.
- Nevládní neziskové organizace mohou získat nadační příspěvek:
- Až do výše 100 % celkových nákladů, a to v případě, že žádaný nadační příspěvek je ve výši do 30 000 Kč.
- Až do výše 80 % celkových nákladů, a to v případě, že žádaný nadační příspěvek je ve výši nad 30 000 Kč.
- Příspěvkové organizace zřizované obcemi, kraji, veřejné vysoké školy či obce a jejich sdružení mohou žádat maximálně o 50 % z celkových nákladů projektu.
Specifika a omezení:
- Formulář žádosti o nadační příspěvek si můžete stáhnout na webových stránkách Ústecké komunitní nadace.
Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.
[mpress_banner banner=“7705”]